Dobra passa przerwana

W ubiegłą sobotę 6.06.2015r. w ramach 20. kolejki nasza drużyna rozegrała mecz wyjazdowy. Przeciwnikiem Sokoła było Powiśle Ochodza. Powiśle po 19. kolejce zajmowali w tabeli pozycję 10. z liczbą 17 punktów, a Sokół zajmował miejsce 5. z liczbą punktów 30. Na wyjazd wybraliśmy się bez naszego pierwszego bramkarza, zastąpił go nasz rezerwowy goalkeeper Kuba Kowalski- Klocek. Natomiast wrócił Krystian Galos- Mały po swojej kontuzji.
Mecz w Ochodzy nie zaczął się dobrze dla nas. Już w 10. minucie przeciwnicy zdobyli pierwszą w tym meczu bramkę i wysunęli się na prowadzenie 1:0. Nie trzeba było im zbyt dużo czasu, aby umieścić piłkę po raz kolejny w naszej siatce. Zaledwie 5 minut później przeciwnicy po dobrze rozegranej akcji prowadzili już 2:0 w 15. minucie meczu. Nasi zawodnicy próbowali zdobyć bramkę, stwarzali sobie sytuację, ale zabrakło im szczęścia, żeby zakończyć akcje ze strzałem do siatki przeciwnika. W pierwszej połowie meczu nasza drużyna przegrywała 2:0 i w 25. minucie przeprowadziła tylko zmianę. Za Małego wszedł Karol Klimkowicz. Jednak nasza drużyna w ostatnich minutach mogła strzelić bramkę z rzutu karnego. Niestety strzał Maćka Klimkowicza był nieco ponad poprzeczką.
Na drugą połowę Sokół wyszedł gotowy do walki, zawodnicy bronili się, ale również starali się stwarzać sytuacje podbramkowe. Trener widząc, że chłopakom nie idzie postanowił ich wesprzeć robiąc dwie zmiany. Pierwszą w 65. minucie i za Piotrka Kiełbusa, wszedł Marcin Klimkowicz, a drugą w 72. minucie gdzie za Sławka Klimkowicza, wszedł Patryk Noga. Zmiany pomogły drużynie. Sokół grał pewniej siebie, czego skutkiem była bramka kontaktowa w 85. minucie Marcina Klimkowicza. Bramka dodała otuchy i zawodnicy walczyli przez ostatnie 5. minut, aby doprowadzić wynik chociaż do remisu. Jednak to się nie udało. Przegraliśmy 2:1 na wyjeździe, zostawiając przeciwnikom 3 punkty. Po 20. kolejce Sokół Rybna zajmuje w tabeli wciąż 5. miejsce z ilością 30. punktów. Może w niedziele rozgrywając kolejny mecz wyjazdowy z Czułówkiem dopisze nam więcej szczęścia i 3 punkty przywiezie Sokół do domu.