Pierwszy wyjazd

W niedzielę Sokół Rybna rozegrał mecz wyjazdowy w Sidzinie w ramach 2. kolejki. Naszym przeciwnikiem był Płomień Kostrze. Zawodnicy wyruszyli z Rybnej pełni optymizmu po wygranej w pierwszym meczu, który pokrzepił każdego piłkarza. Punktualnie o 17:30 arbiter rozpoczął mecz i Sokół ruszył do walki w następującym składzie: Norbert Nawalaniec- Jakub Klimkowicz Marcin Klimkowicz Kuba Kiełbus Szymek Klimkowicz – Kornel Świder Mateusz Klęsk Maciek Klimkowicz Sławek Klimkowicz – Mateusz Folga Damian Waśnik. Od samego początku obie drużyny dobrze weszły w mecz, szybkie wymiany piłki oddawane były strzałem na bramkę. Jednak nikt nie wykorzystał swojej okazji. Już pierwsze minuty pokazały, że to będzie dobry i zacięty mecz. Tak też było. W 25. minucie składną akcje Sokoła wykończył Damian Waśnik. Strzałem z główki Bioły doprowadził do wyniku 1:0. Prowadzenie dodało skrzydeł Sokołowi i zawodnicy rozkręcili się. Stwarzali sobie świetne akcję. Jedną z nich mogliśmy zobaczyć chwilę przed końcem pierwszej połowy w głównej rolo był Mateusz Klęsk wraz z Mateuszem Folgą. Chłopaki pokonali przeciwników zgrywając do Sławka Klimkowicza, który wykończył akcję stałem na bramkę. Takim sposobem Mysza zdobył gola już na 2:0 dla Rybnej. Z dobrym wynikiem pierwszej połowy zawodnicy udali się na przerwę.
Druga część meczu zaczęła się od razu od zmian. W 46. minucie za Kubę Kiełbusa wszedł Arek Kowalski. Chwilę później w 52. minucie trener postanowił zdjąć naszego najmłodszego zawodnika Sławka Klimkowicza po dobrej pierwszej połowie, a na jego miejsce dał Karola Klimkowicza. Trener miał wyczucie, w którym momencie zrobić zmianę. Karol ledwie wszedł na boisko, pierwszy kontakt z piłką i wspaniała akcja, którą dokończył dogrywając do Mateusza Folgi, a ten nie miał innego wyjścia jak tylko ukoronować całą tą akcję celnym strzałem na bramkę. Takim sposobem Folga zdobył pierwszą swoją bramkę w nowych barwach, a tym samym wyprowadzając swoją nową drużynę na prowadzenie aż 3:0. W 60. minucie w naszej drużynie miała miejsce kolejna zmiana tym razem za Kubę Klimkowicza wszedł Piotrek Kiełbus. Płomień Kostrze próbował zdobyć chociaż jedną kontaktową bramkę w tym meczu. W 63. minucie był bliski temu, po rzucie z wolnego piłka zmierzała prosto w róg bramki, ale nasz bramkarz w odpowiednim momencie rzucił się i obronił ten strzał. W 68. minucie miała miejsce już ostatnia zmiana w drużynie Sokoła. Tym razem zszedł zdobywca pierwszej bramki – Damian Waśnik, a w jego miejsce wszedł Patryk Noga. Lucek wszedł na boisko z założeniem, że musi sobie dzisiaj cos strzelić. Jednak na początku po faulu przeciwników na Patryku w polu karnym, sędzia od razu wskazał na jedenasty metr. Karnego strzelał Maciek Klimkowicz, jednak w tym starciu lepszym okazał się bramkarz naszych przeciwników i wybronił karnego. W 69. minucie żółty kartonik od sędziego zobaczył nasz zawodnik – Karol Klimkowicz. W 83. minucie Sokół zdobył kolejną bramkę. Po szybkiej zwrotnej akcji gola zdobył Patryk Noga. Lucek ustalił ostateczny wynik meczu na 4:0 dla Rybnej.
Takim oto sposobem Sokół Rybna po dwóch kolejkach wspina się coraz wyżej w tabeli, aktualne zajmuje 2. miejsce, mając na koncie 6 punktów. Nasz bramkarz pozostaje wciąż z czystym kontem. Czy będzie tak dalej? Mamy nadzieję i tego sobie życzymy.